Premii 2024

La concursurile de șah la care au participat în anul 2024, membrii cercului de șah Gambit al Parohiei “Sfinții Trei Ierarhi” Bacău au obținut următoarele premii:

Notă:
Concursurile la care nu este menționată localitatea sunt concursuri interne organizate de cercul Gambit.

ANIȚEI GEORGE-MANUEL

Cupa clasei a VI-a Școala “Mihai Drăgan” (25.01.2024) – Locul I
Cupa Gambit – avansați – ediția I – Locul I

BARCAN ȘTEFAN OVIDIU

Cupa clasei a VI-a Școala “Mihai Drăgan” (25.01.2024) – Locul III

BENCHEA CRISTIAN-ȘTEFAN

Cupa Gambit – avansați – ediția I – Locul III

GRAMA MARA

Festivalul Unirii Șah în școală (24.01.2024), Ploiești – Locul II (clasa III)

MIHOC DAVID

Cupa Gambit – intermediari – ediția I – Locul II

MUNTEANU PAUL

Cupa Gambit – intermediari – ediția I – Locul III

NIMINEȚ PATRIK

Cupa Gambit – intermediari – ediția I – Locul I

PÎNZARIU VLAD-MIHAI

Cupa clasei a VI-a Școala “Mihai Drăgan” (25.01.2024) – Locul II
Cupa Gambit – avansați – ediția I – Locul II

Imaginea este de la Cupa Gambit – intermediari – (27.01.2024)

Concursuri de șah în perioada august – octombrie 2023

Pentru concursurile de șah organizate în județul Bacău în lunile august – octombrie 2023 la care am primit invitație de participare, membrii cercului nostru și-au exprimat dorința de participare după cum urmează:

26 august (parohia “Sf. Gheorghe” Bacău)

1. Bîrdan Patrik-Ianis
2. Simon Andrei-Mircea
3. Pînzariu Vlad-Mihai
4. Grigoraș Tudor-Octavian
5. Balan Mihai

2 septembrie (Poduri, Moinești)

  1. Simon Andrei
  2. Balan Mihai
  3. Bîrdan Patrik-Ianis
  4. Tancău Ștefan-Alexandru
  5. Grigoraș Tudor-Octavian

Prospectul concursului

9 septembrie (Moinești)

  1. Simon Andrei
  2. Aniței George-Manuel
  3. Grigoraș Tudor-Octavian
  4. Balan Mihai
  5. Bîrdan Patrik-Ianis
  6. Tancău Ștefan-Alexandru

Prospectul concursului

5 octombrie (CN “Vasile Alecsandri” Bacău)

La acest concurs pot participa numai elevii CN “Vasile Alecsandri” Bacău

1. Bîrdan Patrik-Ianis
2. Simon Andrei
3. Aniței George-Manuel
4. Pînzariu Vlad-Mihai
5. Benchea Cristian-Ștefan
6. Grigoraș Tudor-Octavian
7. Ghici Giulia-Ștefania
8. Gumeniuc Vlad-Andrei
9. Barcan Ștefan-Ovidiu
10. Dragomirescu Alexia-Ioana
11. Cernat Matei
12. Balan Mihai